10 designových detailů, o kterých jste v naší nové řadě hardwaru nevěděli

10 designových detailů, o kterých jste v naší nové řadě hardwaru nevěděli

Vše je v detailech. Tři designéři se podělili o příběh, který se skrývá za designovými detaily - od hladkých povrchů po nové osvěžující barvy - a o to, jak byly vytvořeny s ohledem na vás a naši planetu.

"Design je o řešení problémů," říká Ivy Rossová, která vede tým, který vytváří design produktů Google - včetně nových produktů oznámených dnes na akci Made by Google - tak, jak vypadají, působí a jak se chovají, když je držíte v ruce. Při navrhování této nové řady produktů musel její tým vyřešit celou řadu problémů - od návrhu WiFi routeru, který si skutečně chcete dát na poličku, až po rozhodnutí, jak by měly vypadat vůbec první hodinky Google.

Popovídali jsme si s Ivy - spolu s Isabelle Olssonovou, která vede design pro domácí a nositelné produkty a náš tým, který vyvíjí barvy, materiály a povrchové úpravy pro hardwarové produkty, a Claudem Zellwegerem, který vede průmyslový design pro telefony Pixel - abychom zjistili 10 designových detailů našich nejnovějších hardwarových produktů, které byly vytvořeny s ohledem na vás.

Barvy, které vás uklidní

Pixel 7 Pro přichází v nové svěží barvě: Hazel. Zelenkavý odstín inspirovaný přírodou je uklidňující a teplý zlatý kovový povrch mu dodává lesk. Pixel 7 přichází v nové energizující barvě: Lemongrass. "Chtěli jsme vytvořit barvy, které uklidňují, ale zároveň překvapují," říká Isabelle. Pokud je sladěnost tím druhem vzhledu, který uklidňuje vaši náladu, jistě vás potěší sladěné barevné kombinace a povrchové úpravy napříč produkty.

Zarovnání objektivů

Oba telefony mají vodorovné lišty fotoaparátu, které nyní dokonale splývají s rámečky - a hliník v krytu a liště fotoaparátu je ze 100% recyklovaného materiálu.

Tento zjednodušený design snižuje počet dílů, z nichž je telefon vyroben, a díky plynulým a hladkým povrchům se prostě lépe drží v ruce. "V jádru jsme chtěli přinést větší důraz na fotoaparát," říká Claude.

Hedvábný na dotek

Pixel 7 je hedvábně hladký na dotek díky naší nové matné povrchové úpravě se zirkonovým povrchem. Pixel 7 Pro má zase povrchovou úpravu z vysoce leštěného hliníku, která si bere inspiraci ze šperků a hodinek.

Věřte tomu, že jste bez rámečku

Telefony mají rámeček, který je ještě tenčí než u telefonů Pixel 6. Díky tenčímu rámečku - což je rámeček na přední straně zařízení, který není obrazovkou - se můžete sledovat více obsahu, který je pro vás důležitý, na rozdíl od rušivých rámečků.

Chytré hodinky plné inspirace

Hladký skleněný ciferník hodinek Google Pixel Watch je inspirován kapkami vody a díky hladkému tvaru se nezachytává o košile nebo rukávy. Tato designová volba však nebyla jen funkční. "Chytré hodinky jsou především hodinky," říká Ivy, která při navrhování těchto hodinek čerpala ze své klenotnické minulosti a lásky ke sbírání tradičních hodinek. "Kulatý design představuje starobylý tvar času a vyvažuje skutečnost, že jsme do hodinek vměstnali všechny moderní chytré funkce společnosti Google a zdravotní a wellness funkce společnosti Fitbit."

Řemínky, které se hodí ke každé náladě

V nabídce jsou hodinky s páskem pro všechny vaše nálady a potřeby - od ležérních přes formální až po aktivní. Podle Isabelle je navíc způsob, jakým se řemínky zacvaknou na místo a připevní, neuvěřitelně snadný a uspokojivý.

Barevná kombinace, která vládne všem

Abyste získali dokonalou kombinaci barev pro doplněk v podobě tkaného textilního pásku na hodinky, který je vyroben z recyklované plastové příze. Tým během jednoho týdne otestoval nejméně 200 různých barevných kombinací. Výsledkem je náramek, který z dálky vypadá jednoduše a nenápadně, ale zblízka upoutá pozornost.

Design vhodný na poličku

Novému zařízení Nest WiFi Pro, které bylo navrženo tak, aby vypadalo dobře na volném prostranství, budete chtít věnovat prostor na pracovní desce. "Na místech, kam se WiFi routery umisťují - jako jsou pracovní desky, boční stolky a police - se obvykle nacházejí krásné nasbírané předměty z lidského života, jako je váza s květinami, socha nebo hromada knih," říká Isabelle. Aby se Nest WiFi Pro hodil k cenným předmětům lidí, zvolil tým vysoce lesklou povrchovou úpravu - inspirovanou keramikou a sklem - a jemné odstíny, které se hodí ke každé atmosféře.

Dobré věci přicházejí v malých baleních

Možná jste si všimli, že balení telefonu Pixel je méně plastové - nyní neobsahuje 99 % plastů. Tým se zbavil cizích materiálů a vytvořil krabičku, do které se telefony bezpečně a těsně vejdou.

Udržitelnost jako vodítko

Od výběru recyklovaných materiálů pro naše obaly a výrobky až po návrhy, které vytvářejí méně odpadu a jsou konstruovány tak, aby vydržely - udržitelnost je součástí mnoha rozhodnutí našich designérů. Díky těmto promyšleným rozhodnutím jsme v našich nejnovějších produktech, jako je například Nest Wifi Pro, který je vyroben z více než 60 % z recyklovaných materiálů, použili ještě více recyklovaných materiálů. A tím to nekončí. Do roku 2025 chceme používat recyklované nebo obnovitelné materiály alespoň pro 50 % plastů použitých v našich hardwarových produktech. A jsme na cestě k tomu, abychom do stejné doby odstranili plast z našich obalů. Každý z těchto cílů je další výzvou, kterou je náš tým designérů připraven řešit.

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.